צור קשר

עבודות מנוף בפריסה ארצית

אספקת שירותי הובלה ועבודות מנוף במרכז – אלעזר מנופים

חייב שירותי הובלה ועבודות מנוף במרכז? אתם במקום הנכון! ?
בחברת אלעזר מנופים ניתן לקבל מגוון שירותי הובלה ומנוף למגוון צרכים שונים ובמחירים הוגנים ⚡
צריכים עזרה וייעוץ לגבי עבודות מנוף במרכז? אנחנו פה בשבילכם 🤝🏻
צרו קשר ונשמח לעזור ולהתאים לכם את המשאית והמנוף המתאימים ביותר עבורכם​ ✔️
זה מספר הטלפון שלנו »052-4487380 חייגו עכשיו ☎

עבודות מנוף במרכז באנר ראשי

ישנם סוגים רבים ושונים של קריאות לעבודות מנוף במרכז. לרוב העבודה היא מול חברות בנייה ושיפוצים אך לא רק שירותי מנוף ניתנים גם לקהל הפרטי שמעוניין להניף ציוד כבד לגובה רב ועוד. למעשה כמעט בכל תחום בחיים יש צורך בשימוש במנוף. במאמר הבא נבצע סקירה מקיפה של השימושים היום יומיים בסוגים השונים של המנופים במהלך חיינו.

שימוש במנופים לצורך הרמת מבנים
בשנים האחרונות ישנה תופעה הצוברת תאוצה עקב מחירי הדיור הגבוהים והיא מגורים במנים ניידים, השימוש במנים ניידים נעשה עבור אנשים פרטיים, משרדי מכירות, מפעלים ועוד. על מנת לבצע הרמת מבנים ניידים בצורה נכונה ומדויקת יש צורך תחילה במנוף גדול המסוגל להרים את משקלו הכבד של המבנה ובנוסף יש צורך במשאית גדולה מספיק על מנת להעמיס על גביה את המבנה הנייד, אל המבנה בדרך כלל מחוברות 4 אוזניים אשר משמשות לתפיסת המבנה והנפתו מתבצעת בעזרת 2 קורות רוחב המייצבות את במנה בעת הנפתו. הובלת מבנים ניידים מצריך מיומנות, דיוק ומקצוענות. דוגמא קטנה לעבודת הנפה של מבנה נייד היא על ידי יזמים רבים הרוכשים מבני צימרים מוכנים, ומשנעים אותם לשטחי נופש פופולריים. במהלך ההובלה, הפועלים נעזרים במנוף המרים בעדינות את מבנה הצימר, ומעמיס אותו על המשאית.

שילוב מנופים באתרי הבנייה
עבודות מנוף במרכז הנפוצות מאוד הם שינוע והובלה של ציוד כבד באתרי הבנייה. באזור המרכז ישנה בנייה מאסיבית של מגדלי מגורים ומשרדים רבים מרובי קומות. על מנת לייעל את העבודה ולבצע עבודה מהירה ונוחה יש להניף חומרי בנייה רבים וציוד הנדסי כבד לקומות הגבוהות ובמידה ואין באתר הבנייה עגורן המיועד לכך יש צורך בשימוש של משאית עם מנוף גדול במיוחד. בכדי לספק לפועלי הבניין בקומות השונות את חומרי הבנייה להם הם זקוקים קיים צורך להרים באמצעות מנוף את החבילות עם חומרי הבנייה אל הקומות השונות. גם כאשר מכניסים לדירות את ארונות המטבח ואת הכלים הסניטרים, משתמשים לרוב במנוף הרמה.

עבודות מנוף במרכז להרמת זכוכית – ונטוזה
כיום מקובל לבנות מגדלי משרדים ואף בניני מגורים המצופים זכוכית עבה במיוחד כך שישנם המון בניינים עם דפנות זכוכית. ולכן, נפוץ מאוד לראות מנופים גדולים במיוחד כאשר על המנוף מותקן מכשיר הונטוזה התופס את הזכוכית בעזרת ואקום חשמלי ומניף משטחים של חלונות זכוכית ועוד, כאלו שלא ניתן להרים ללא מנוף הידרואלי כיוון שהם שוקלים טונות. קריאה לשם הנפת זכוכית היא שכיכה וישנם המון עבודות מנוף במרכז עבור הנפות זכוכית בעזרת ונטוזה.

מתקין פרגולות באזור המרכז? גם אתה צריך שירות של עבודות מנוף!
בניית פרגולות גדולות ומורכבות בוודאי נעשות על ידי מנוף לצורך הנפות של העצים לגובה אך חשוב לציין כי גם בפרגולות סטנדרטיות מומלץ מאוד להשתמש בשירותי מנוף לצורך הקמת הפרגולה. מדוע? ראשית חיסכון של זמן ומאמץ – ניתן לבנות את הפרגולה במהירות מקסימלית תוך מאמץ מינימלי כאשר המנופאי מניח את קורות העץ במקומות הנכונים ולמתקין הפרגולה נשאר רק “לתפור את הברגים” כך הוא פחות מתאמץ ונשאר לו עוד זמן לרוץ לפרויקט הבא. סיבה נוספת ולא פחות חשובה היא החיסכון בכוח אדם – אין צורך בשני אנשים ויותר אלא מספיק עובד אחד ומנופאי בכדי להתקין את הפרגולה בזריזות וביעילות. דבר אחרון הוא אלמנט הגובה והבטיחות – מסוכן מאוד לטפס עם קורת עץ על גבי הסולם זה מסוכן וישנה סכנה ממשית למתקין  הפרגולה.

הצבת אנדרטאות במרכז בעזרת אלעזר הובלות ומנופים
סוג עבודה נוסף המחייב עבודה עם מנוף צמוד הוא כל תחום בניית אנדרטאות. לרוב האנדרטה תגיע בצורת סלעים או ברזל כבד שלא ניתן להזיזו בקלות ולכן ישנו צורך ממשי להיעזר במנוף מתאים לצורך הנפת האנדרטה והצבתה במקום המיועד לה. יכולת הכיוונון של המנוף מקל מאוד בהצבת האנדרטה תוך מינימום מאמץ מצד הפועלים בשטח.

הקשר בין ניסור בטון לבין מנופי סל
לכאורה, נראה שאין שום קשר בין מנופי סל, לבין ניסור בטון. אולם ישנם פרויקטים בהם הפועלים עומדים על סולם ומנסרים קורות בטון או אפילו גרוע מכך הפועלים עומדים על קורות הבטון עצמם כאשר הם מנסרים אותם. לצערנו, בדרכים אלו הפועלים עלולים ליפול ולהיפצע ואף לאבד את חייהם במהלך העבודה. ניתן למנוע נפילות אלו כאשר הפועלים עומדים על מנוף סל, ומנסרים את קורות הבטון בצורה נוחה יותר ובטוחה יותר. כמו כן בניסור קורות בטון יש צורך להיעזר במנוף נוסף לקשירת קורות הבטון אותם מנסרים על מנת שלא יפלו ושניתן יהיה לפנות אותם בחתיכה אחת ולא לעבוד קשה על מנת לפרקם לחתיכות קטנות.

שימוש במנופים לצורך הפקות אירועים
תחום נוסף בקטגוריית עבודות מנוף במרכז הוא כל תחום האירועים, מתקיימים במרכז ובכל הארץ בכלל אירועים רבים בעלי הפקה יקרה ומושקעת. בעלי האירועים פעמים רבות משקיעים כספים ומשאבים רבים בכדי להפיק את האירוע הנחשק והנוצץ ביותר – האירוע שכולם ידברו עליו. כלי הרכב שמלווה את האירועים השונים מאחורי הקלעים הוא מנוף סל. על מנופים אלו עומדים תחילה העובדים כאשר הם מתקינים את גשר
התאורה, ופורסים את התפאורה וגם לעיתים משמש בעת האירוע עצמו כאשר בעלי האירוע רוצים להפתיע בכניסתם לאירוע בדרכים שאינן שגרתיות. אם גם אתם מחבבים סרטי פעולה – מעניין לדעת שבחלקים מסוימים בהפקות סרטים משתמשים במנופי סל או במנופים רגילים.

העברת מפעלים באמצעות מנוף ומשאית הובלות ציוד כבד
כאשר מעבירים תכולה של מפעלים ממקום למקום, לא ניתן לשנע את מכונות תעשייתיות וציוד תעשייתי רגיש באמצעות כל מנופים, לעבודה זו חייב לעבוד מול חברת הובלה המנוסה בפירוק והובלה של מפעלים ואשר יש לה את הציוד המתאים לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. בעת העברת מפעל, יש צורך להיעזר במנופי הרמה גדולים במיוחד ולהניחם על גבי משאיות הובלה גדולות. המכונות אותם מעבירים הם כבדות ודורשות דיוק בעת העמסה והובלה למקומם החדש. חלק מהובלת ציוד כבד כוללת גם העברה של כספות וידוע שכספות תעשייתיות גדולות וכבדות במיוחד לכן גם אותן מומלץ להעביר באמצעות מנופי הרמה המיועדים לכך.

העברת מפעלים

עבודות הנפה באזור המרכז באמצעות מנוף
מנופים רבים משמשים לצורך הנפה בלבד. כיוון שבאזור המרכז ישנם המון פרויקטים של בניית בניינים חדשים והתחדשות עירונית הנישאים לגובה רב, קבלנים רבים שוכרים מנופים לצורך הנפת מכולות הציוד והחומרים לעבודה כך שיש מנופים המיועדים רק לצורך הנפה ומעט מאוד לצורך הובלה וזאת בגלל הגודל של המנוף שתופס את רוב המקום של המשאית. העבודה של המנוף לפעמים מתחילה היישר מהנמל, בהעמסת מכולות על גבי המשאית והובלתם לאתרי הבנייה.

בניית גשרים באמצעות עבודות מנוף במרכז
בכבישים רבים באזור המרכז ובארץ בכלל יש מחלפים וגשרים. כיצד בונים את הגשרים הארוכים והאימתניים? בשלב הבנייה, מנוף בעל כושר הרמה גדול מעמיס ומעלה בכמה יחידות נפרדות את חלקי בגשר הכבדים אשר עשויים מפלדה, בטון ועוד, ומציב אותם במקומם בגשר בדומה למשחק הלגו המוכר כך שמחברים יחידה ליחידה ליצירת גשר ארוך ויציב. חשוב לשכור מנוף מחברה השולחת נהג מנוסה כך שלא תהיה חלילה טעות ואפילו הקטנה ביותר בהנחת חלקי הגשר, לעבודה זו דרושה מיומנות וניסיון רב של המנופאי בכדי שכל חלק יוכל להתחבר בצורה מושלמת לחלק הקודם.

הרכב עבר תאונה ותקוע על הכביש או בצמוד לו? אתם צריכים להזמין מנוף הרמה
פעמים רבות לצערנו קורות תאונות טרגיות ונוצר מצב של רכב או כלי רכב גדול יותר כמו משאית או אוטובוס אשר נמצאים הפוכים ולא ניתן לגרור אותם באמצעות גרר או גרוע מכך כלי התחבורה אשר יתדרדר אל דרך צדדית כאשר אין גישה למשאית הגרר להעמיס אותו על גבי המשאית סוג של עבודות מנוף במרכז הוא חילוץ אותם רכבים התקועים בכביש באמצעות מנוף והכנתם לגרירה על ידי משאית גרר. בעדינות מרבית מייצב המנופאי את הרכב ומניח אותו בצורה נוחה להעמסה כך שהכביש יתפנה לתנועה רכבים סדירה ללא הפרעות.

זקוקים להנפת סירות?
לא בכל עיר יתקבלו משימות של הנפת סירות. אולם קריאות אלו נפוצות יותר בערי נופש/ערים הצמודות לים כגון טבריה ואילת או תל אביב. מפעילי הסירות והיאכטות, נעזרים במנופים כדי להביא את הסירות אשר מגיעות מחו”ל אל חוף הים. פעמים רבות יש צורך להעמיס את הסירות באמצעות מנוף מהחוף אל המשאית, בכדי לבצע בהן תיקונים במוסכים המיועדים לכך.

הובלת מכונות באזור המרכז
התעשיות השונות מתבססות כמובן על מכונות. במפעלים השונים ישנן מכונות ייצור כבדות. כאשר מרימים את המכונות הכבדות באמצעות מנוף שאינו מיועד לכך, הן עלולות להשמט לקרקע ולהיפגע. לכן, הדרך הטובה ביותר להעביר מכונות אלו באמצעות משאיות מנוף המיועדות לכך בכדי למנוע מינימום תקלות בעת העברת המכונה.

מנוף סל והעבודות המתבצעות ע”י מנוף זה
עבודות רבות מתבצעות באמצעות מנוף סל. החל מתיקון חיצוני קטן בבניין גבוה ועד עבודות תליית שלטים ותיקון מנורות רחוב. בשנים האחרונות משתמשים במנופי סל גם לניקוי הצד החיצוני של החלונות בקומות הגבוהות של מגדלי משרדים יוקרתיים וזאת בגלל שמנופי הסל בטוחים יותר מאופציית הסנפלינג וגם קלים יותר. לשם כך קיים שירותי השכרת מנוף סל, עליו יעמדו פועלי הניקיון. ניתן להשתמש במנופי הסל למגוון רחב של עבודות בין אם מדובר על כריתת עצים ובין אם מדובר בחילוץ אנשים ובעלי חיים בגובה בקטגוריית מנופי הסל כל האופציות אפשריות. אז כיצד בעצם פועל מנגנון הפיקוד של מנוף סל? למנופי הסל יש פיקוד הפעלה הנמצא לרוב אצל המנופאי וישנם גם מנוף סל שהפיקוד נמצא על גבי הסל עצמו, למנוף הסל ישנו מנגנון פיקוד לשעת חירום. כמובן שברור לכל שהמנופאי המפעיל את מנוף הסל חייב להיות בעל הכשרה מתאימה להפעלת מנגנון הפיקוד והמנוף עצמו בכלל, לשם כך ישנם הכשרות ייעודיות מטעם המשרד לבטיחות וגהות עובר והמנופאי מקבל רישיון מנוף ותעודה אודות סוג ההכשרה להפעלת סוג המנוף.

איך מובילים מבנים ניידים לאזור המרכז?
באזור המרכז אפשר למצוא מבנים ניידים רבים. החל ממושבים בהם משפחות בחרו להציב מבנים קלים שנבנו בבנייה טרומית, ועד מבני סוכות מציל, וקרוואנים שנועדו לשימושים שונים. את המבנים הניידים מובילים אל היעד באמצעות מנופים שונים המעמיסים את המבנה על משאית ההובלה.

אז באיזה מנוף לבחור עבור הפרויקט שלך?
ישנם פרויקטים רבים של עבודות מנוף במרכז. לכל סוג של פרויקט מתאים מנוף אחר. כיצד תדעו אילו מנופים לבחור? בדרך כלל, בחירת המנוף המתאים לפרויקט נעשית על ידי חברת ההובלות והמנופים המנוסים בעבודות ופרויקטים שונים ומכירים את כושר העמסה של המנוף ושל המשאית עצמה.
מתלבטים באיזו חברת השכרת מנופים לבחור? חשוב לבחור בחברה אשר מחזיקה בכל האישורים הנדרשים בתחום זה ולוודא כי קיים קצין בטיחות שדואג לכך שהחברה מבצעת תחזוקה שוטפת של כלי הרכב הכבדים בצורה שוטפת וכוללת בדיקות תקינות תקופתיות.

כמה מטרים אורך הזרוע של המנופים השונים?
אחד מהשיקולים החשובים בבחירת מנוף, הוא אורך הזרוע, אורך זרוע היא זו הקובעת את כושר העמסה של המנוף וככל שהזרוע נפתחת למרחקים ארוכים יותר כך כושר העמסה של המנוף יורד בהתאם. ישנם זרועות קצרות בעלי אורך של 25 מטר, ולעומתם זרועות ארוכות של 70 מטר. לפעמים, שכירת מנוף בעלת זרוע ארוכה, יכולה לחסוך הוצאות נלוות שונות לדוגמא כאשר מניפים חומרי בניין המנוף הגדול יגיע עד למקום המיועד ללא צורך בסבלות.

מתי כדאי להזמין משאית מנוף קטנה?
לא תמיד אפשר להכניס לשטח העבודה משאית גדולה. לפעמים האזור בו מתבצעת העבודה הינו קטן וצפוף. ולכן, במקרים כאלו מומלץ להזמין משאית קטנה עם מנוף כמובן הכל תלוי בציוד אותו מעוניינים להניף ולאחר אישור של בעל מקצוע. גובה הזרוע במקרה זה יהיה לא יותר מ20 מטר.

אילו הכשרות ורישיונות יש למנופאי המפעיל את המנוף?
כאשר בוחרים חברת הובלות ומנופים המומחית בעבודות מנוף במרכז, חשוב לבחור בחברה השולחת מנופאים בעלי רישיונות מתאימים מטעם מוסדות מוכרים ומאושרים. לכל סוג מנוף נדרש רישיון אחר. למשל: נהג בעל הסמכה להפעלת מנוף עד 20 מטר לא יוכל להפעיל מנוף של 70 מטר אלא אם כן הוא הוכשר לכך.