צור קשר

מנוף סל - הדרכה ומידע

מנוף סל – מידע מקצועי

כיצד לדעתכם טכנאי חברת החשמל מתקנים את עמודי החשמל הגבוהים? כיצד עובדי העירייה מתקנים תקלות בגופי התאורה המוצבים ברחוב? ואפילו כיצד שליחי חב”ד בעולם מדליקים נרות חנוכה בחנוכיות המוצבות בגובה רב? כל העבודות הללו ועוד עבודות שונות מתבצעות לרוב בעזרת השכרת מנוף סל המחובר למשאית עם מנוף זרוע.

מנופי סל - אלעזר הובלות ומנופים 

מהו מנוף סל?
מנופי סל, הם מנופים שלראשם מוצמד סל עשוי מתכת. מנוף זה כאשר הסל מחובר אליו מאפשר לקבלני הביצוע את האפשרות לעבוד בגובה רב ללא צורך בפיגומים או חבלי קשירה כלשהם. למנופים אלו יש תו תקן והם נחשבים לבטיחותיים לגמרי כך שהשימוש בהם בטוח ביותר לעומת האופציות האחרות הקיימות. סלי המתכת מחוברים אל זרוע המנוף בעזרת וו ייעודי עשוי ברזל וניתן לומר כי חיבור זה הינו בטוח ויציב. במנופים אלו משתמשים לביצוע עבודות שונות ומגוונות והם נותנים מגוון פתרונות לעבודה בגובה רב. 

אפשר לכוון את הסל של המנוף לכל כיוון.
אחד מהיתרונות הגדולים במנופי סל, הם שאפשר לכוון אותם כמעט לכל כיוון שרוצים. טווח התנועה של זרועות מנופים אלו הוא גבוה. טווח התנועה הגמיש של המנוף, נותן לו יתרונות על פני האפשרויות הקיימות בניהם אין צורך להחנות ברחוב את כלי הרכב עם המנוף בזווית מסוימת. תכונה זו נוחה מאוד באתרי בנייה או במקומות עם גישה מוגבלת. אין צורך להזיז במשך כל זמן העבודה את המשאית עצמה, אלא רק את המנוף עצמו. כמו כן, ניתן לבצע עבודות באמצעות שימוש במנוף סל גם ברחובות צרים, ובתנאי שטח קשים יותר. 

כמה אנשים יכולים להיכנס בו זמנית למנוף הסל?
באופן כללי, מומלץ שרק אדם אחד או שניים יכנסו לסל במנוף. לרוב העבודות מספיק להכניס פועל אחד. אולם ישנם סוגי עבודות בהם זקוקים לצוות של 2 עובדים. ולכן, ישנם מנופי סל שמעט רחבים יותר, המאפשרים כניסה של 2-3 עובדים בו זמנית. כאשר מבררים על שכירת מנוף סל, יש לברר כמה אנשים יכולים להיכנס אל תוך הסל.

מנופי סל שומרים על בטיחות העובדים
אין ספק כי השימוש במנוף סל, שומר על בטיחות העובדים. לפני המצאת מנוף הסל, היו העובדים נאלצים לסכן את חייהם בעבודה על פיגומים או סנפלינג. ולא עלינו, היו מקרים רבים של נפילות עובדים מגובה רב, שהסתיימו בפציעות ופגיעות קשות לכל החיים, ואף במוות. בשימוש במנופי הסל, יכולים הפועלים לבצע עבודות שונות בגובה באתרי הבנייה, מבלי ליפול ולהיפגע. 

איך גובים את התעריף של שכירת מנוף סל?
בדרך כלל, קבלני הביצוע והרשויות המקומיות מעדיפות לא לרכוש מנופי סל, מכיוון שעלות הרכישה יקרה מאוד. ולכן, קבלני הביצוע שוכרים מנופי סל. תעריף התשלום של שכירת מנופים אלו מתחלק ל2: כאשר השימוש הוא לפי שעת עבודה או יום עבודה, ישלמו קבלני הביצוע דמי שכירות על מנופי הסל לפי שעות שימוש / ימים. אולם כאשר קבלן הביצוע משתמש במנוף הסל בכל הפרויקט הוא ישלם לפי תעריף בחישוב שונה של כל הפרויקט לפי סוג העבודה הנדרשת.