צור קשר

סל הרמה להשכרה לפי שעה

עבודות רבות של תיקון ותחזוקה ברחבי הארץ, מתבצעים באמצעות סלי הרמה המחוברים למנופים. סלי ההרמה משמשים רבות קבלנים ופועלי עירייה, ופועלים של חברת החשמל. לא תמיד משתלם לקבלני העבודה לשלם הון עתק על רכישת סלי הרמה, ולכן הם יעדיפו לשכור רכבים אלו. האם אפשר לבצע בבטחה עבודות תחזוקה ותיקונים בגובה באזורים רגישים ביטחונית כמו ביהודה ושומרון? כאשר מזמינים סלי הרמה עבור עבודות המתבצעות ביהודה ושומרון, אפשר להזמין סלי הרמה עם מיגון נגד ירי. 

מהם המידות הסטנדרטיות של סלי ההרמה במנופים?

סלי ההרמה אינם רחבים כל כך. הרוחב הסטנדרטי של סלי ההרמה, הוא 1.1 מטר. אולם הגבהים של סלי ההרמה משתנים מעט. אמנם הגובה הסטנדרטי של סלי ההרמה, הוא 2.2 מטר. אולם אפשר למצוא סלי הרמה ארוכים יותר, שאורכם הוא 3.8 מטר. ישנם סלי הרמה קצרים יותר, שאורכם 1.8 מטר. 

טווח המשקלים שאפשר לשאת בסלי הרמה.

סלי ההרמה מיועדים להעמסת סחורות. ולכן, הם מסוגלים לשאת מאות ק”ג. ישנם סלי הרמה שמסוגלים לשאת רק משקל של 200 ק”ג, ולעומתם ישנם סלי הרמה המסוגלים לשאת משקלים של 600 ק”ג ומעלה. 

מהם יכולות התנועה של מנוף סל הרמה?

מנוף סל הרמה יכול להסתובב בזווית של 360 מעלות. ולכן, חברות ביצוע רבות שוכרות סלי הרמה כדי לבצע עבודות שונות בחזיתות הבניינים. טווח הגובה שאליו ניתן להרים את הסל משתנה. ישנם מנופי הרמה שמגיעים רק לגובה 22 מטר, ולעומתם ישנם מנופי הרמה המסוגלים להגיע אף לגבהים של 75 מטר. 

סל הרמה בנסיעה עצמית.

האם אפשר לבצע עבודות באמצעות השכרת סל הרמה בתוך שטח בנוי? לשם כך, פותחו קופסאות מיוחדות קטנות עם גלגלים, ואליהם מחובר סל הרמה. כיוון שמכשירים אלו מיועדים לעבודות בשטח סגור, הגובה אליו יכול הפועל להגיע באמצעות הסלים אינו גדול. רכבים זעירים אלו פועלים באמצעות מצברים. ומותר להעמיס רק פועל אחד על הסל, או לכל היותר 2 פועלים. ישנם 2 סוגים של צורות הרמה מרכבים אלו.

הרמה אנכית- לחלק מהרכבים הזעירים מתחבר מוט ארוך, שמרים את סל ההרמה בצורה אנכית וישרה.

הרמת מספריים- סוג אחר של רכב סל הרמה זעיר, הוא רכב שממנו יוצא “זיג זג” מתכת אליו מחובר סל ההרמה. היתרון של צורה זו, שיש מעט יותר אפשרויות להניע את סל ההרמה בזוויות שונות. 

סלי הרמה על מלגזה.

דרך נוספת להכניס סל הרמה קטן לשטח, היא לחבר אותו אל מלגזה. אמנם הגובה בו ניתן להרים את הסל נמוך מאוד, אך העבודה בתוך הסל גם במפלס הנמוך נמוכה יותר לפועל, ובטוחה יותר. 

מנופי סל בשירות הבנייה והתעשייה.

למנופי סל, יש שירות רב בתחום הבנייה והתעשייה. קבלנים רבים שוכרים מנופי סל הרמה לפי ימים או לפי שעות. אילו עבודות בתחום הבנייה ניתן לבצע באמצעות השכרת מנוף סל?

שיפור מראה חיצוני של חזיתות מבנים- עשרות אלפי בניינים ברחבי הארץ עוברים שיפוץ חיצוני במסגרת תוכנית תמ”א 38. בניינים רבים שהיו בעלי מראה ישן ולא אסטטי, קיבלו מראה יוקרתי וחדש. כדי לבצע חיפוי מקצועי של קירות הבניינים, שולח הקבלן מנוף סל עבור הפועלים. לתוך הסל נכנסים הפועלים ומעמיסים את הציוד, ומתוך הסל מתבצעת מלאכת חיפוי הקירות החיצוניים של הבניינים. 

חיפוי בניינים בקירות זכוכית- אפשרויות העיצוב האדריכלי ההולכות ומתפתחות, יצרו טרנד של בניינים גבוהים בעיצובים שונים המחופים בזכוכית. כיצד מתקינים את הזכוכיות בקומות הגבוהות? ישנן מספר טכניקות, ובניהן השימוש בסל הרמה. 

מנופי סל בשירות העיריות והמועצות המקומיות.

העיריות והמועצות המקומיות נעזרות רבות בשירות שכירת מנוף סל. השירותים המוניציפליים אותם מבצעים העובדים על מנופי הסל הם רבים. אילו עבודות מוניציפליות מבצעים מטעם העירייה באמצעות השכרת מנוף סל?

 עבודות גיזום עצים לקראת החורף- רשויות מקומיות רבות משתמשות במנופים עם סלי הרמה כדי לגזום עצים לקראת החורף. הדרך הטובה ביותר להגיע אל צמרת העץ, היא באמצעות עבודה עם מנוף סל.

תליית שלטי חוצות- השלטים הפזורים בחוצות הם חלק נפרד מחיי העיר. חלק גדול מאוד משלטי החוצות תלויים בגובה. כיצד מגיעים הפועלים התולים את השלט לגובה הנדרש? לשם כך, נעזרות העיריות והמועצות המקומיות במנופי סל.

תיקון פנסי רחוב- כולנו מכירים את הסיטואציה שפנסי הרחוב מקולקלים, ויש צורך להחליף את הנורות המקולקלות בנורות חדשות- כדי שהרחוב יהיה מואר. ולכן, שולחות העיריות פועלים על מנופי סל, כדי להחליף ולתקן את הנורות בפנסי הרחוב. בעת התיקון, עומדים הפועלים על מנוף סל. 

עבודות חשמל- פעמים רבות יש תקלות בעמודי החשמל, ויש צורך לשלוח פועלים לתיקון. באמצעות מנוף הרמה, אפשר לבצע בבטחה עבודות תיקון של האנטנות הסלולריות ועמודי החשמל. 

מעבר דירה באמצעות מנוף סל.

מנופי סל הינם כלי יעיל ביותר עבור מעבר דירה. במקום שהפועלים יעלו וירדו במדרגות כדי להעלות או להוריד את הארגזים, שמים הפועלים את הקרטונים הסגורים בתוך הסל. וכך, הופך יום מעבר הדירה לפשוט וקל יותר. משפחות רבות עוברות דירה, ופתאום מגלות שלא כל הריהוט או המכשירים החשמליים עוברים בפתח הדלת. מה על חברת ההובלה לעשות במצב זה? במקום לעקור דלתות ולגרום נזק, אפשר להכניס את הריהוט דרך דלתות המרפסת באמצעות מנוף סל. 

מנופי סל יכולים להציל חיים!

אין ספק שלמנופי סל יש שימושים רבים. אולם למעשה, מנופי סל יכולים להציל חיי אדם בעת שריפה. כאשר צריך לחלץ לכודים מהבניין הבוער, מביאים את מנוף הסל אל החלונות. אפשרויות הכוונון המעולות של המנוף, מאפשרות לזרוע עם הסל לעבור בין כל החלונות ולהציל את כל השוהים בבניין. 

חשוב לוודא שהחברה המשכירה מנופי סל שולחת מפעיל.

כאשר קבלן שיפוצים ועבודה שוכר מנופי סל, עליו לוודא שהחברה המשכירה שולחת נהג המומחה בהפעלת המנוף. כך, חוסכת החברה כח אדם. חשוב להשכיר מנופי סל הרמה מחברות שביצעו הכשרות מעשיות למפעילי סל ההרמה. על המפעיל להיות בקי בכל סוגי המערכות השונים של מנופי סל הרמה.  

האם חברת ההשכרה מבטחת את העובדים במנוף הסל?

לעולם אין להשכיר מנופי סל מחברה שלא נותנת כיסוי ביטוחי לעובדים במנוף סל. 

למה צריך קבלן הביצוע לדאוג בעת השימוש במנוף סל?

שטח חנייה מספיק- כאשר מתכננים את עבודת הפועלים על מנוף הסל, יש לוודא שיש מספיק שטח עבור חנייה של המנוף. חשוב לוודא שאין מכשולים המפריעים לטרקטור עם מנוף הסל להגיע אל מקום החנייה. 

איך מבצעים עבודות עם סל הרמה בלילה?

פעמים רבות מבצעים עבודות בנייה או תחזוקה דווקא בלילות. אולם כיצד דואגים לתאורה עבור הפועלים הנמצאים בסל ההרמה? לשם כך, יש צורך להביא לשטח פרוז’קטורים מיוחדים הנותנים אור חזק בלילה, או רכב זעיר של מגדל תאורה. 

איך יצרה עיריית ירושלים חנוכייה ממנופי הרמה?

בחנוכה 2019, גילתה עיריית ירושלים יצירתיות, ויצרה חנוכיית ענק מקורית. העירייה יצרה חנוכיה גבוהה ומיוחדת, אשר ה”קנים” שלה היו מנופים זעירים עם סלי הרמה, שבתוכם עמדו נגנים וניגנו לציבור התושבים שהגיע לטייל במרכז העיר.